Oferta dla sportowców


Masaż sportowy

Masaż sportowy to nieodłączny element treningu każdego sportowca, który ma na celu osiągnięcie możliwie jak najlepszego rezultatu sportowego, przeciwdziałanie urazom, likwidacje skutków przetrenowania oraz relaksację. Przeznaczony jest dla osób uprawiających sport na poziomie zarówno zawodowym, amatorskim jak i rekreacyjnym. Uprawianie jakiegokolwiek sportu nie może się obyć bez odnowy biologicznej organizmu a masaż należy do najefektywniejszych środków tejże odnowy. W masażu sportowym siła i intensywność poszczególnych technik dostosowywana jest do indywidualnej reaktywności sportowca mając na uwadze charakter uprawianej dyscypliny. Masaż sportowy spełnia następujące funkcje: rozgrzewającą (przygotowanie do treningu lub zawodów), regeneracyjną (przyśpieszenie powrotu organizmu po wysiłku do stanu wyjściowego) leczniczą (wspomaganie leczenia urazów powstałych podczas treningu lub zawodów). W zależności od zadań jakie ma spełniać dzieli się na masaż treningowy, masaż przed zawodami, masaż startowy, masaż powysiłkowy i masaż podtrzymujący.

Masaż izometryczny                                 

To odmiana klasycznego masażu leczniczego, która wykonywana jest przy zanikach mięśniowych na napiętych grupach mięśniowych lub pojedynczym napiętym mięśniu. Jego zadaniem jest przywrócenie masy i siły osłabionym mięśniom bez obciążania organizmu ćwiczeniami fizycznymi. Masaż izometryczny przeprowadza się dwa razy dziennie lub raz dziennie albo co drugi dzień, w zależności od stanu masowanych mięśni oraz kondycji fizycznej sportowca, do momentu uzyskania prawidłowych wartości obwodów masowanej części ciała.

Terapia punktów spustowych

Punkt spustowy to silnie podrażniona okolica w obrębie hipertonicznego pasma mięśnia szkieletowego lub powięzi mięśniowej. Punkt spustowy jest bolesny podczas palpacji i może prowadzić do specyficznych promieniujących bólów, napięć mięśniowych tych samych mięśni lub innych, a także do reakcji wegetatywnych. Punkty spustowe występują również w innych tkankach tj. skóra, tkanka tłuszczowa, ścięgna, więzadła, torebki stawowe, okostna. Takie punkty spustowe w odróżnieniu od tych mięśniowo-powięziowych nie zawsze są stałe, nie mają tą samą lokalizację i nie wywołują bólów promieniujący. Terapia punktów spustowych jest techniką która wykorzystuje różne formy ucisku i ruchów w różnych kierunkach we wrażliwych miejscach w tkance mięśniowej. Celem terapii jest uwolnienie się od bólu i poprawa zaburzonych wzorców ruchowych.

VEINOPLUS® SPORT – technologia drugiego serca

Veinopuls® Sport to elektrostymulator przeznaczony do regeneracji organizmu po wysiłku fizycznym. Zaaplikowany na mięśnie łydek, aktywuje części obwodowe serca i przynosi regenerację całego organizmu. Zastosowanie na innych mięśniach redukuje ból, zmniejsza ryzyko występowania skurczy i zespołu opóźnionego bólu mięśniowego, zmniejsza obrzęk, przyśpiesza resorpcję krwiaków i rozluźnia mięśnie.

Regeneracja to bardzo ważny element aktywności sportowej, bez względu na poziom zaawansowania. Umożliwia ona przywrócenie kilku parametrów fizjologicznych do ich wartości spoczynkowej i uzyskanie lepszych efektów w następnej próbie. Regeneracja obejmuje uzupełnienie płynów i energii łącząc elementy regeneracji aktywnej w warunkach regeneracji pasywnej nie obciążając przy tym mięśni. Działanie udowodnione klinicznie.

Terapia zimnem „Berg”

Zabieg na zasadzie miejscowej krioterapii stosowanej głównie w okresie wczesnych urazów, gdyż pomaga w zmniejszeniu bólu, procesu zapalnego, obrzęków, zwiększeniu zakresu ruchu w stawie i  zwiększeniu siły mięśniowej. Dzięki zabiegom krioterapii czas rekonwalescencji stawu po urazie znacznie się skraca.

Wskazania:

  • bóle miejscowe
  • świeże urazy (stłuczenia, skręcenia, zwichnięcia, naderwania mięśni, uszkodzenia ścięgien, uszkodzenia więzadeł),
  • przeciążeniowe odczyny zapalne stawów, ścięgien i mięśni,
  • choroby zwyrodnieniowe stawów,
  • wszystkie choroby reumatoidalne narządów ruchu,
  • zmiany zapalne stawów o podłożu metabolicznym – dna (skaza moczanowa),
  • stwardnienie rozsiane,
  • niedowłady i przykurcze spastyczne kończyn w przebiegu porażenia połowicznego,

Przeciwwskazania: ropne schorzenia skóry, świeże blizny i rany, choroby krwi, miejscowe odmrożenia, zespół Sudecka, zespół Reynauda , choroba nowotworowa, stany wyniszczenia i osłabienia organizmu.

Zabieg urządzeniem Compex

Compex to najwyższej klasy bezprzewodowy elektrostymulator, zaprojektowany z myślą o regularnie trenujących sportowcach a także amatorach. Przyśpiesza regenerację, zwiększa wydolność, siłę i wytrzymałość, pomaga uniknąć kontuzji i łagodzi ból. Urządzenie przeznaczone jest też dla każdego kto chce stracić zbędne kilogramy, uelastycznić ciało, zintensyfikować treningi czy wyleczyć kontuzje.  Nowatorskie rozwiązanie mi-SENSOR prześwietla wyselekcjonowaną grupę mięśni i dostosowuje ustawienia stymulatora do stanu pobudzenia wybranego obszaru ciała. Optymalizacja treningu poprzez połączenie świadomych skurczów mięśni z tymi wywołanymi przez stymulację-całkowita kontrola nad treningiem, wykazuje optymalny poziom stymulacji dla programów rehabilitacja, masaż i usuwanie bólu.

Charakterystyka programów:

SPORT– poprawa wytrzymałości, zwiększenie siły i prędkości kurczenia się mięśni. Wzmacnianie mięśni brzucha i dolnych części pleców, regeneracja tuż po zawodach lub intensywnym treningu.
BÓL– Blokowanie rozprzestrzeniania się bólu oraz łagodzenie bólu miejscowego. Zmniejszanie napięcia mięśni.
MASAŻ– Złagodzenie uczucia „ciężkości” i zmęczenia. Zmniejszenie napięcia mięśniowego, stresu oraz generowanie efektu relaksu. Przygotowanie mięśni przed specyficzną aktywnością fizyczną.
REHABILITACJA-Odzyskiwanie masy mięśniowej mięśnia, który był nieaktywny przez dłuższy czas ( krok pierwszy). Uzupełnienie programu zwiotczałych mięśni w gdy mięśnie zaczęły odzyskiwać masę(krok drugi). Uzupełnienie rehabilitacji kiedy mięśnie już osiągnęły swoją masę(krok trzeci).

TRENING KRZYŻOWY – Urozmaicanie treningu aby przygotować mięśnie na długi i umiarkowany wysiłek, utrzymanie dobrego poziomu kondycji ogólnej a także poprawienie odporności mięśni na zmęczenie.

Bicze szkockie

Bicze szkockie silnie oddziałują na organizm człowieka poprzez duże ciśnienie wody wykorzystywane do masażu natryskowego ciała. Bicze stymulują krążenie krwi co powoduje jej szybszy przepływ a co za tym idzie – odżywienie i dotlenienie tkanek. Wspomaga to usuwanie toksyn i zbędnych produktów przemiany materii co znacznie przyśpiesza regenerację organizmu i spalanie tkanki tłuszczowej. Poddawanie skóry natryskowi raz zimną, raz ciepłą wodą prowadzi do uruchomienia zjawiska zwanego grą naczyń krwionośnych. Polega ono na naprzemiennym zwężaniu i rozszerzaniu naczyń zgromadzonych w skórze. Naprzemienne użycie raz ciepłej, raz zimnej wody przyczynia się również do redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu! Bicze szkockie drażnią zakończenia nerwowe w skórze co pobudza autonomiczny układ nerwowy, odpowiedzialny za unerwienie narządów wewnętrznych. W ten sposób wpływa na regulację ich pracy. Masaż natryskowy powoduje przyspieszenie oddechu, co w konsekwencji prowadzi do lepszego dotlenienia mózgu. Przez to zabieg wpływa na poprawę procesów myślowych, a także psychiczne odprężenie. Bicze szkockie tak jak silny masaż znoszą napięcia mięśni i rozluźniają je. Po zabiegu odczuwalne jest odprężenie i relaks.

Masaż wirowy

Masaż wirowy należy do grupy masażu wibracyjnych, wykonywanych w środowisku wodnym. Stosuje się głównie masaże wirowe kończyn dolnych, kończyn górnych i odcinka lędźwiowego. Masaże wykonywane są w specjalnych wannach wyposażonych w urządzenie wprawiające wodę w ruch wirowy. Podczas masażu kończyny powinny być całkowicie zanurzone w wodzie i nie powinny opierać się o brzeg lub dno wanny.

Wskazania: urazy narządów ruchu (stan po urazie tkanek miękkich, stawów, kości, więzadeł i torebek stawowych), zmiany w narządzie ruchu z przeciążenia, stany po chirurgicznym leczeniu narządu ruchu, choroby skóry (stany po odmrożeniach, zaburzenia odżywcze skóry, blizny pourazowe i pooperacyjne).

Przeciwwskazania: ostre stany zapalne miejscowe i ogólne, wczesny okres po złamaniu, nie zabliźnione rany, zmiany dermatologiczne na skórze.

Taping sportowy

Taping sportowy to oklejanie wybranych fragmentów ciała sztywnymi plastrami, które w przeciwieństwie do elastycznych stosowanych w kinesiotapingu, nie dopasowują się do parametrów skóry, lecz napinają ją. W ten sposób tworzy się przestrzeń pomiędzy skórą a kanką otaczającą mięśnie dzięki czemu poprawia się mikrokrążenie i przyśpiesza się proces samoleczenia po przebytych urazach sportowych.

Taping sportowy zmniejsza ruchomość stawu przez co działa podobnie jak stabilizator czy orteza (szyna). Efektem stosowania taśm sportowych jest zmniejszenie lub całkowite zniesienie bólu oraz przyspieszenie regeneracji uszkodzonych obszarów ciała. Najczęstsze wskazania do stosowania tapingu sportowego to:

  • zwichnięcia,
  • skręcenia,
  • urazy mięśni, ścięgien i więzadeł (na przykład często występujące tzw. kolano skoczka, łokieć tenisisty),
  • zapalenia ścięgien,
  • uszkodzenia kości.